Kilka istotnych informacji.

Jak pracuję, co jest dla mnie ważne, dlaczego to wszystko tak wygląda.

DLACZEGO MUSIMY SIĘ POZNAĆ?

Wychodzę z założenia że dzień ślubu i okazywanie miłości są sprawami tak indywidualnymi, intymnymi i ważnymi, że musi to być robione odpowiednio – adekwatnie do tego jacy jesteście i jak macie ochotę to zrobić! A gdzie jeszcze w tym wszystkim zdjęcia i fotograf! No właśnie! To dlatego tak wielki nacisk kładę na wzajemne poznanie się! Przecież nie może przy tym być przypadkowa osoba!
Wpuszczacie mnie do swoich domów, poznaje najbliższe Wam osoby, jestem z Wami w turbo ważnych momentach! Dlatego nie zamierzam być dla Was obcą osobą – zamierzam wtopić się w tłum;) Dzięki temu możemy zniwelować stres i czuć się w swoim otoczeniu swobodnie – a o to właśnie chodzi!
I nie będę ukrywała, że będę niewidoczna – mam prawie 180 cm wzrostu, szelki jak Leon Zawodowiec  i zawsze coś tam mówię do ludzi! Ale zrobię wszystko by moja obecność Was nie krępowała –  i to serio się udaje;)

Jeżeli mam mieć indywidualne podejście do każdej pary to lepsze poznanie jest niezbędne! Chce wiedzieć kim jesteście, jakie są wasze oczekiwania, co Wam się podoba albo co jest dla Was ważne (w życiu i fotografii). Musimy mieć pewność, że nasze podejście do tematu fotografii ślubnej jest podobne – że naturalność przede wszystkim!
To dzięki wzajemnemu zaufaniu, wspólnej wizji i zrozumieniu  jesteśmy w stanie zrobić coś więcej niż kilka zdjęć! Jesteśmy w stanie spowodować, ze zadzieje się magia! Możemy zrobić coś wyjątkowego!
Nie jestem fotografem, który w niezręczny sposób zmusza do pozowania czy przytulania się do drzew (albo robienia serca z waszych rąk, omg!). Owszem – pokieruję Was, będę waszym wsparciem i nie zostawię Was z tym pozowaniem samych. Ale uwierzcie mi – to na prawdę będzie suuuper!

Składniki idealnego dania.

Dlaczego u niektórych fotografów płaci się 2000 zł za reportaż ślubny, a u niektórych znacznie więcej? Dlaczego jestem w tej drugiej kategorii oraz dlaczego uważam, że lepsze poznanie się jest kluczowe? Na te pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.
Przestawiam Wam trzy główne czynniki, które wpływają na cenę mojego pakietu*. Nie uwzględniłam tutaj oczywistych kosztów takich jak: prowadzenie firmy, serwis i zakup sprzętu lub oprogramowania. Bo to przecież oczywiste. Prawda? :)

*Zapytania o aktualną ofertę kierujcie poprzez formularz kontaktowy

JAKOŚĆ

Dokładam wszelkich starań by zapewnić Wam najwyższą jakość - zarówno w trakcie realizacji reportażu, podczas obróbki jak i przy produkcie końcowym (pudełka/odbitki). Chcę by całość była piękna i ponadczasowa - tak by Wasze zdjęcia cieszyły Was przez lata!
Nie chcę by na waszym regale w salonie stało byle co! Musi to być piękne i zachęcające do oglądania!
Poza tym pamiętajcie - zdjęcia ze ślubu są jedną z nielicznych pamiątek, która wam pozostaje na lata! A z biegiem lat zyskują na wartości - uwierzcie mi.

ZAANGAŻOWANIE

To słowo klucz!. Na każdym etapie daję z siebie 200%. W dniu ślubu wykonuję niezliczoną ilość kroków, staram się jak najlepiej uchwycić Wasz wielki dzień. Ale pamiętajcie! Zaangażowanie także tyczy się Was - bez waszych chęci niewiele działamy! To energia od was płynąca tworzy te zdjęcia! Musi i Wam się chcieć!
Wkładam całe moje serce, energię i umiejętności w to by jak najpiękniej zmaterializować Wasze wspomnienia! Robienie zdjęć, późniejsza obróbka, przygotowywanie pakietu końcowego - to wszystko tyle trwa bo mi na prawdę zależy by było zrobione jak najlepiej! Ja na ślub nie idę by odwalić robotę! Idę by zrobić wszystko najlepiej jak potrafię!

DOŚWIADCZENIE

To doświadczenie i lata praktyki są składowymi tego jakie zdjęcia robię dzisiaj! Nie da się ukryć, że ilość zrobionych ślubów oraz setki kilometrów wychodzonych z aparatem kształtują mój warsztat i styl!
Ale dla mnie to zawsze za mało! Mnóstwo czasu i pieniędzy inwestuję w samorozwój! Szkolenia, warsztaty! Przecież nie można stać w miejscu!
To te kilka lat w zawodzie uświadomiło mi jaką fotografię chcę uprawiać i w jakiej ilości - nie podchodzę do tego tematu hurtowo. Przyjmuję ograniczoną ilość zleceń. Pragnę zachować balans, świeżość umysłu i odpowiednio dawkować moją kreatywność!

PYTANIA i ODPOWIEDZI

Gdzie pracujesz?

Na co dzień urzęduje w Poznaniu ale dla niezwykłych ślubnych (i nie tylko) przygód jadę w każdy zakątek tego kraju! Dolny Śląsk? Morze? Bardzo proszę!

Jeżeli marzy Wam się plener/ślub zagraniczny to doskonale! Bo ja także uwielbiam takie historie i chętnie pojadę z Wami by zrobić kilka epickich ujęć!

Jak długo fotografujesz?

Prawda jest taka, że fotografia jest w moim życiu od zawsze! (geny mojej matki) ;)) Zajmowałam się nią różną intensywnością. Ukończyłam także studia artystyczne, które miały w sobie fotograficzne smaczki. Przypadek? Nie sądzę! Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to jest kierunek w którym na prawdę chcę iść! Na szczęście nadszedł ten WSPANIAŁY dzień! Dzień w którym zrozumiałam, że to musi być moja Full time dream job! Dlatego od 2017 rzuciłam wszystko i zamiast wyjechać w Bieszczady zajęłam się fotografią na dobre!

Kiedy będziemy mieć pewność, że nasz termin jest zarezerwowany?

Aby termin był ostatecznie, definitywnie zarezerwowany musimy przejść przez trzy etapy:
1) Spotkanie (chociażby na skype) Wtedy mamy możliwość się poznać, omówić wiele spraw (w tym umowę) i przekonać się czy nasze podejście do fotografii ślubnej jest spójne oraz czy do siebie pasujemy. To super ważne by w tym dniu był z Wami fotograf, któremu ufacie i, przy, którym czujecie się swobodnie.
2) Podpisanie umowy.
3) Wpłata zaliczki.
Po tym wszystkim zaklepuje ostatecznie i wpisuję DŁUGOPISEM do kalendarza ;)

Jak będzie wyglądał nasz pakiet końcowy? Co otrzymamujemy?

Przede wszystkim ZDJĘCIA poddane obróbce, umieszczone w galerii internetowej zabezpieczonej hasłem!
Nie wypuszczę Was też bez zdjęć w formie fizycznej! Jestem zdania, że ich odbiór jest po stokroć lepszy! Dlatego otrzymujecie ode mnie przepiękne pudełko z odbitkami oraz pendrive.*
A, że kocham tworzyć pakiety końcowe i pakować paczki to możecie mieć pewność, że znajdziecie tam coś jeszcze. Niespodziankę. <3

*Pragnę aby wszystko było jak najlepszej jakości, zależy mi też na indywidualnym podejściu. Dlatego w ofercie mam zarówno pudełka drewniane jak i te obite w najpiękniejsze płótna! Dobierzemy takie by było spójne z Wami i Waszym dniem!

Czy jest możliwość dokupienia albumów i dodatkowych odbitek?

Oczywiście! Firmy z którymi współpracuję robią najlepszą robotę na świece! Gwarantują doskonałą, światową jakość!
Odbitki na doskonałym papierze zapewniają idealne odwzorowanie koloru a albumy to małe dzieła sztuki! Najwyższa jakość papieru, genialne kolory, wspaniały wybór materiałów, w które będą oprawione!

Chętnie podeślę wam PDF z pełną ofertą albumów oraz odbitek.

Jak długo czeka się na zdjęcia?

W związku z licznymi wyjazdami w sezonie ślubnym oraz moim perfekcjonizmem czas oczekiwania na zdjęcia to maksymalnie 60 dni roboczych. W tygodniu po ślubie zawsze staram się podesłać Wam 10-15 zdjęć, tak dla zaspokojenia Waszej ciekawości!

*

Na Sesje rodzinne, brzuszkowe, narzeczeńskie potrzebuję maksymalnie 3 tygodni. Wszystko zależy od okresu w którym je wykonujemy. Późną jesienią/zimą zdjęcia oddaje szybciej, latem/jesienią czas oczekiwania to ok 3 tygodni.

Czy otrzymamy surowe zdjęcia (raw)??

Nie! Obróbka jest drugą najważniejszą sprawą zaraz po fotografowaniu. To tutaj dzieje się magia a zdjęcia zyskują styl i charakter, który znacie z mojego portfolio (ten, który musieliście poznać i polubić skoro się na mnie zdecydowaliście;) ).
Dokładam wszelkich starań by Wasz reportaż zawierał wszystkie najważniejsze wspomnienia! Zdjęć robię na prawdę sporo więc możecie być pewni, że oprócz Was na zdjęciach będą też Wasi bliscy, miejsce ślubu oraz dodatki, które tworzyły ten dzień.

Co ubrać na sesję? Jak się przygotować?

Spokojnie! Przed każdą sesją otrzymacie ode mnie PDF z masą przydatnych informacji i inspiracji! Nie zostawię Was z tym samych! ;)

Czy możemy liczyć na jakieś Twoje rady/rekomendacje?

Naturalnie! Przecież jest to moja bajka! Znam całą masę wspaniałych usługodawców! Najlepsze suknie ślubne, przepiękne kwiaty, epickie miejsca na śluby! Czego potrzebujecie?!
Nie ma co ukrywać - wielce prawdopodobne jest, że bierzecie ślub po raz pierwszy (no! może drugi) i, że nie jest to wasza codzienna rozrywka. Ja natomiast trochę już tych ślubów widziałam i spokojnie mogę służyć radą i wsparciem! :)

Wspominałam już o moim zaangażowaniu, ale czy macie świadomość, że wy też decydujecie o tym jak będzie wyglądał Wasz reportaż ślubny? To miejsce na które się decydujecie tworzy tło dla zdjęć. Warto zadbać by wszystko było spójne i przemyślane. Na miejsce przygotowań wybrać jasne, czyste pomieszczenie. Jeżeli chcecie mieć ciepły/rustykalny klimat zdjęć to nie uzyskacie tego na sali z białymi kaflami i różowym światłem. Tudzież jeżeli pragniecie ślubu w stylu glamour to wybór rancza czy stodoły nie jest najlepszym pomysłem. Warto rozmawiać z dj/zespołem o oświetleniu! Przecież światło to jeden z najważniejszych składników zdjęcia! Nie może być przypadkowe!
Ah i jeszcze PORTRETY! Plenery! Sesje!
Zawsze staram sie Was wyciągnąć na krótki plener w dniu ślubu (pół godziny! dwadzieścia minut!) Dlaczego? Bo energii i magii tego dnia nie da się powtórzyć! To wtedy macie TEN make up, TE kwiaty i TEN stan! (I często jest się po kieliszku szampana ;)) Wy jesteście w takich emocjach, że to się po prostu dzieje! Ale żeby powstały te piękne, radosna ujęcia zdjęcia to oprócz mojej energii (która będzie na pewno) musicie też coś dać z siebie! Mamy mało czasu! Musimy zrobić coś super! Uwierzcie mi - robię to wszystko dla wszego dobra i wspaniałych ujęć! Chce byście mieli jak najwiecej wspaniałych kadrów! I jeżeli akurat wyciągam Was pod klimatyczną girlandę to nie dlatego ze sie nudzę;) tylko dlatego, że wiem że powstanie coś wspaniałego! A jak proszę o zamachanie włosem to dlatego, że wiem jak super będzie to wyglądało na zdjęciu!
Zaufajcie mi!

CLOSE MENU